Adı Üzerİnde Hİzmet Sunar

Sunar Bİlİşİm

 •   Mobil Uyumlu
    90 Adet Çalışır Web Sitesi
    Son Sistem Duyarlı Web Siteleri
    10 Home Page Varitations
    4 Header/Footer Styles
    10+ Shortcodes Style To Use
    Working Contact Form
    Support Within 24 Hours
 • SUNAR BİLİŞİM

Web Tasarım

Kurumsal veya bireysel tasarım, yazılım ve pr çalışmalarınızda mobil uyumlu web sitesileri

Mobİl Uyum

Tüm dünyada web siteri % 70 Mobil web sitelerinden ulaşıldığını biliyormusunuz ?

E Tİcaret

Bulunduğunuz şehirde ticaret yapıyorsunuz. 81 ile kira ve eleman masrafları olmadan yüksek adetli satış elinizde.

Google Optİmasyon

Google reklamları'nın önemi olduğu gibi size 24 saat müşteri gönderen önemli bir görevi vardır.

SUNAR BİLİŞİM işletmenize yeni müşteriler katar...

SEO, dijital pazarlamadan en iyi faydalanma yöntemlerinden bir tanesidir… SEO nedir? SEO “Search Engine Optimization” kısaltması olarak kullanılır.
SEO düzenlemeleri ya da işlemleri sayesinde arama motorları kişiler tarafından bulunmaya çalışılan web sitelerinin sonuçları için daha kolay ve hızlı tarama yapabilmektedir. SEO işte bu arama motoru taramalarında kolayca bulunabilmek için teknik kriter düzenlemelerin yapılması işlemidir, şeklinde yapılacak bir açıklama seo nedir sorusunun cevabı olacaktır.
Bu terimi Türkçeleştirmek gerekirse; arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilebilir. SEO, arama motorlarında her zaman bulunabilmek adına yapılan iyileştirme ve bu iyileştirmelerle birlikte gerçekleştirilen optimizasyon işlemleridir.
Yapılan bu işlemler site içi ve site dışı olarak iki farklı şekilde adlandırılmaktadır; aynı zamanda arama motorlarında ilk sıralamalarda olabilmek için yapılan işlemlerin tamamı olarak algılanmaktadır.
Bu tanımlama da seo nedir sorusu için farklı bir açıklama olarak kullanılabilir.
Dikkatli ve titiz yapılan SEO çalışmalarıyla arama motorlarında her geçen gün yükselerek daha fazla kişiye ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu sayede web sitesi sahibi kişi ya da firma hizmetinin, ürününün, teknik bilgisinin ya da araştırmalarının tanıtım ve satış hacmini arttıracaktır.
Eğer ki bu tarz çalışmaların yapılması tercih edilmezse hedeflenen kitleye ulaşılması ve portföy oluşturulması son derece zor olacaktır. Özellikle dijital dünyanın günümüzde her sektöre hâkim olduğu düşünülürse yapılan seo çalışmalarının maliyetleri azaltacak olması ise kaçınılmazdır.
Bu durum şu şekilde de açıklanabilir; SEO pazarlama yöntemleri arasında dijital pazarlamanın en fazla prestije sahip olan ve yüksek getiri sağlayan pazarlama stratejisidir.
İşte bu yüzden seo nasıl yapılır diye düşünmeye gerek yok, bir an evvel harekete geçilmelidir, ve de bu çalışmanın dijital pazarlama çalışmalarının bir parçası olduğu unutulmadan hareket edilmelidir.
Dijital pazarlama çalışmalarının detaylarına da göz atmak ister misiniz ? SEO yönetimi nasıl yapılır? SEO, doğru bir şekilde uygulandığında pratik ve hızlı popülarite arttırma sanatı olarak düşünülebilir. Bu popülaritenin artmasını sağlamak, yani seo yönetimi yapmak için işin ehli olanlar ise SEO Uzmanlarıdır.
Internet dünyasında en çok kullanılan arama motoru Google dır. Aslında en iyi seo yönetimi yapan markalardan da bir tanesidir. Google da aramalar sonucunda üst sıralarda görüntülenebiliyor olmak olabilecek en iyi reklam türlerinden bir tanesidir. Bu özet detaylardan sonra akıllarda, seo nasıl yapılır sorusunun oluştuğu hissedilebiliyor.
Google arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenebilmek ya da listelenmek, sahip olunan web sitesi için yapılan SEO çalışmaları ile tanıtım ve reklamlar ile mümkün olacaktır.
En çok kullanılan arama motoru Google, bir web sitesinin popülerliğini, ziyaretçi sayısının artması ve site ile ilgili yapılan linklemelerle birlikte, sitedeki bilgilendirmeler hakkında yapılan paylaşımlarla ölçümlemektedir.
Başkaları tarafından tüm bu işlemler sayesinde web sitesi sağlam adımlarla ilerliyor olacaktır. Çünkü ne kadar çok kanalda link paylaşılırsa ve bu paylaşılan kanalların sayısı artarsa ilgi, talep o kadar fazla olmaya başlayacaktır. Elbette yapılan tüm çalışmalar doğallığı barındırmalıdır.
Eğer ki her hangi bir suni durum fark edilirse maalesef ilgi azalacaktır. Bu yüzden titiz ve dikkatli olunması önemlidir. Örneğin; sitede yayınlanan bir makale için forumlarda, bloglarda ya da sosyal medyada kanallarında yapılan paylaşımların SEO çalışmalarına katkı sağlayacak kanallarda olması, kullanıcı tarafından yapılıyor gerçekçiliğinde yapılmış olmalıdır. İfadeler kesinlikle bu doğallığa sahip özelliğiyle gerçekten fayda sağlayan site olduğu algısı uyandırmalıdır.
Doğallığın yansıtılması ise çeşitlilikle sağlanabilir. Yani çalışmaların yapısıyla birlikte uygulanan zamanı, biçimi ve sayısı şeklinde dikkate alınması gereken kriterlerin çeşitliliği kesinlikle doğallığın ve yükselişin habercisi olacaktır.
İşte seo nedir için artık gerekli cevaplar bulundu. Bu yüzden seo yönetimi için kolları sıvamanın vakti geldi. Hala seo nasıl yapılır şeklinde sorulara sahip olanlar var ise 250 civarı madde ile açıklanan Google da Yükselmek İçin Ne Yapmalıyım ? makale serimize göz atmayı deneyebilirsiniz. SEO için harekete geçmek istiyorsanız ise bizlere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bazı Referanslarımız

Web tasarımı nedir diye sorulan bir soruya vereceğimiz cevap: Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımı (aktif web sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden web sitelerine erişebilirler. Web tasarımı nedir sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap bu olabilir.

Sunar Bilişim

Son Projeler

Güneş Tente Ferforje

Dr Muzaffer MEMİŞ

Sıkça Sorulan Sorular

Domain web sitenizin internette açılan anahtarı yani sizin sitenize vereceğiniz isimdir. Bu isimler www.siteadı.com şeklinde olabilmektedirler. sonundaki .com ibaresi değişebilir .net , .org , .com.tr gibi daha bir çok uzantı olabilir her sitenin bir domaini olmak zorundadır.
Hosting web sitenize ait dosyaların barınacağı internet üzerine varolan bir alandır. Sitenizdeki resim yazı ve benzeri dosyaların depolanacağı ve tüm kullanıcılara açık olan dosyalara hosting adı verilmektedir. Her web sitesinin bir hostingi olmak zorundadır.
Domain ve Hosting fiyatlarını satışa sunan bir çok firma bulunmaktadır. Domain fiyatları firmadan firmaya ve sonundaki uzantısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örnek verecek olursak .com domain fiyatları 1 yıllık 8$ ile 11$ arasında değişkenlik gösterirken , .com.tr uzantılı domainler ise 25$ ile 50$ arasında değişebilmektedir. aynı durum hosting içinde geçerlidir hosting fiyatları sizin ihtiyacınıza göre şekillenmektedir. ne kadar büyüklükte bir depoloma alanı istediğinize sitenizin ne kadar hızlı açılmasını istediğinize göre değişkenlik göstermektedir. bu konuda ortalama fiyatlar yıllık 30$ ile 200$ arasında değişmektedir.
web sitenizin google'da üst sıralarda çıkarmanın iki yolu vardır. Birincisi google adwords yani ücretli reklamlardır. ikincisi ise seo çalışması doğal yollardan google'ın sitenizi sevmesidir. Seo konusunda bir çok firma profesyonel destek vermektedir. Seo'nun bir çok önemli kriterleri bulunmaktadır.